Gdzie kupić prezent? 🎁

Znaczenie tulipanów

Bukiet kolorowych tulipanów
Zdjęcie bukietu kolorowych tulipanów 'Tulipanowa Tęcza' pochodzi z kwiaciarni Kwiatowy Ogród

Choć silnie kojarzone z Holandią, tulipany pochodzą z Imperium Osmańskiego. Do Europy zostały sprowadzone w XVI wieku, gdzie nadano im obecną nazwę, wywodzącą się od tureckiego słowa tülbent. Oznacza ono muślin - tkaninę, z której uwijano turbany, co odzwierciedla podobieństwo kwitnących tulipanów do turbanów.

Szklanka do herbety w kształcie tulipanaW XVII wieku tulipany stały się niezwykle popularne, szczególnie w Holandii. W Danii ich wysokie ceny doprowadziły do tzw. tulipanowej manii. W 1637 roku jedna cebulka tulipana była tam warta więcej niż roczny dochód wykwalifikowanego rzemieślnika.

Tulipany są symbolem Stambułu, a kształt słynnej tureckiej szklanki do herbaty to nic innego jak tylko nawiązanie do kwiatu tulipana.

Kolory tulipanów

Mówi się, że czarny, aksamitny środek tulipana symbolizuje serce zakochanego zaciemnione gorącą namiętnością.

Tulipany mają różne znaczenie w zależności od barwy. Bukiet tulipanów, niezależnie od koloru kwiatów, symbolizuje wdzięk i elegancję. Niektóre źródła mówią o tym, że bukiet z kolorowych tulipanów wyraża, że obdarowana kobieta ma piękne oczy.

Pomarańczowe tulipany

Pomarańczowe tulipany oznaczają moc, entuzjazm, pożądanie i pasję.

Żółte tulipany

Żółte tulipany są alegorią radości. Symbolizują pogodne myśli i szczęście. Podaruj je jeśli chcesz wywołać uśmiech na twarzy ukochanej kobiety.

Białe tulipany

Białe tulipany wyrażają przebaczenie. Są symbolem niewinności, nieskazitelnej czystości i Raju.

Różowe tulipany

Podarowując różowe tulipany pokazujesz, że masz do dziewczyny sentyment i chcesz się o nią zatroszczyć. Słodkie, prawda?

Fioletowe tulipany

Fioletowe tulipany reprezentują królewską władzę i wspaniałość.

Bukiet kolorowych tulipanów Bukiet pomarańczowych tulipanów Bukiet żółtych tulipanów Różowe tulipany Fioletowe tulipany Czerwone tulipany
Wyślij tulipany dla ukochanej kobiety w kwiaciarni Twoje Kwiaty (dostawa w 2h + powiadomienie SMS) lub w kwiaciarni Poczta Kwiatowa! Zachwyć ją!

Legenda o czerwonym tulipanie

Symbolikę czerwonych tulipanów przedstawia piękna turecka legenda, opowiadająca o nieodpartej miłości księcia Farhada i dziewczyny o imieniu Shirin. Gdy Farhad dowiaduje się o tym, że Shirin została zamordowana, nie chce żyć. Przepełniony żalem galopuje nad urwiskiem i zabija się, a z każdej kropli jego krwi wyrasta jeden szkarłatny tulipan. Legenda nadaje czerwonym tulipanom znaczenie doskonałej miłości.

Czerwony tulipan

Roxanne

Odświeżone: 03-12-2019
Napisane: 24-02-2011

Poznaj również symbolikę róż.

Prezenty dla Niej


Oryginalne

Romantyczne

Seksowne

Śmieszne

Prezenty dla Niego


Eleganckie

Praktyczne

Seksowne

Śmieszne

Słodki prezent dla dziewczyny
Copyright © 2021 Roxanne