top of page

Jak pokochać swoje ciało – Dostrzeż Twoje piękno

Zaktualizowano: 19 kwi

W wirtualnym świecie ideałów piękna, być może zapomniałaś, jak niezwykła i atrakcyjna jesteś Ty. Wyzwól się spod wpływu standardów narzucanych przez ekrany i dostrzeż, jak piękne i doskonałe jest Twoje ciało.


Jak pokochać swoje ciało: Piękna kobieta, pełna kobiecej energii.
Ona jest piękna. Ty też jesteś piękna.

Jak zakochać się w swoim ciele, a przy okazji promieniować kobiecą energią i stać się pewną siebie kobietą?1. Jedyne ciało.


Masz tylko jedno ciało, ale dwie życiowe drogi do wyboru:


  1. Możesz pokochać swoje ciało.

  2. Albo przeżyć całe życie w nieszczęśliwej relacji z własnym ciałem.


Mówi się, że ciało to świątynia duszy, ale to coś więcej.


Zawsze tam, gdzie Ty

Przez wszystko, przez co przeszłaś w życiu, Twoje ciało przeszło razem z Tobą.


Niezależnie od tego, czy idziesz na randkę, przeprowadzasz się do nowego domu, czy lecisz na Malediwy – Twoje ciało jest zawsze przy Tobie.


Bez względu na to, co stanie się w przyszłości, Twoje ciało nadal będzie częścią Ciebie.


Warto o nie zadbać.


Jeśli nie kochasz swojego ciała, to musisz wiedzieć, że...


Z Twoim ciałem jest wszystko ok. Jesteś piękna!


Uczucie dyskomfortu we własnym ciele jest pozorne. Tak naprawdę wynika z tego, że nie czujesz się dobrze w obecnej sytuacji życiowej.


Poczucie bezpieczeństwa

Ciało kobiety zmienia się w zależności od tego, czy kobieta czuje się bezpiecznie czy nie.


Kiedy jest w otoczeniu pełnym miłości, staje się przepiękna.


Ale jeśli jest w jakiś sposób krzywdzona, np. żyje wśród ludzi, którzy ją wykorzystują, oszukują lub krytykują, ciało próbuje ją chronić. Może być nieświadoma zagrożenia, bo nie słucha swojej kobiecej intuicji, ale jej ciało wie i reaguje.


Przeszłe traumatyczne przeżycia również mogą sprawiać, że kobieta podświadomie odczuwa ciągły lęk.


Przybieranie na wadze to jeden ze sposobów, w który ciało nas chroni.


Często, by powrócić do idealnej wagi, nie potrzeba żadnej diety, lecz zerwania toksycznej relacji lub zmiany środowiska.


Doceń Twoje ciało

Jeśli nie podoba Ci się pewna część ciała, przestań ją traktować jak coś, co utrudnia Ci życie i doceń, co dla Ciebie robi.


Na przykład, kobiety często czują niechęć do swoich brzuchów. Doceń, jak wiele ten śliczny brzuszek dla Ciebie robi. Przemienia pokarm w wartości odżywcze. Chroni Cię przed toksynami. Oczyszcza organizm. A gdyby tego było mało, może się w nim rozwijać nowe życie.


Przemiana

Twoje ciało troszczy się o Ciebie. Ty też się o nie zatroszcz.


Wyobraź sobie, że Twoje ciało to urocza istota, o którą się troszczysz. Twoim zadaniem jest, żeby je pielęgnować, karmić i kochać.


Pielęgnuj swoje ciało. Kiedy je pokochasz, staniesz się zdrowsza. Pewne rzeczy, które nie podobały Ci się w Twoim wyglądzie, zaczną naturalnie znikać w ciągu tygodni i miesięcy, bez poświęcania czasu i pieniędzy na szukanie sposobów, by się ich pozbyć.


Dodatkowe kilogramy znikają, gdy czujesz się bezpieczna i wartościowa. Cera promienieje. Włosy lśnią.


2. Poruszaj się kobieco.


Ach, nie, nie chodzi tu wcale o treningi, lecz o to, aby czuć się komfortowo poruszając się i wykonując płynne, kobiece ruchy.


Otwórz się na rozkosz

Wyraź swoje uczucia, wykonując intuicyjne ruchy do ulubionej muzyki. Tańcz gdy nikt nie patrzy. Przed lustem lub nie. Ale rób to codziennie.


Oczywiście, możesz też tańczyć z ukochanym mężczyzną lub dla niego, z przyjaciółkami podczas damskiego wieczorku, na imprezie wśród nieznajomych. Ale jeśli nie jesteś na to gotowa, tańcz dla samej siebie.


Tańcząc, pozwalasz ciału, by poczuło się bezpieczne, wolne i płynne. Rozbudzasz kobiecą energię.


Kiedy tańczysz, topnieją skumulowane traumy. Gorące ruchy bioder uwalniają zamrożone w ciele emocje.


Jest coś jeszcze. Spontaniczne ruchy ciała uwalniają Cię od perfekcjonizmu i tendencji do oceniania.


Michaela Boehm, terapeutka i autorka książki The Wild Woman's Way, przełomowy moment jej klientki, doświadczonej prawniczki, który nastąpił właśnie wtedy, gdy zaczęła codziennie poruszać się w rytm muzyki.


Z czasem zaczęła być bardziej świadoma swojej postawy, zmieniła sposób siadania i poruszania się. Zaczęła też odczuwać emocje wynikające z wcześniejszych przeżyć, które do tamtej pory wygaszała w sobie, i dzięki temu mogła rozwiązać ignorowane dotychczas sprawy. Stała się atrakcyjniejsza dla płci przeciwnej. Rozkoszna chwila tańca przed wyjściem do pracy stopniowo odmieniła życie prawniczki.


Poza tańcem, istnieje wiele innych metod, które pomogą Ci się otworzyć na rozkosz swojego ciała. Pierwsze na myśl przychodzą joga i stretching, a w szczególności te pozycje, które otwierają biodra:


  • Pozycja Gołębia (Eka Pada Rajakapotasana)

  • Pozycja Motyla (Baddha Konasana)

  • Pozycja Bogini (Utkata Konasana)


Intuicyjny ruch ma wspaniały wpływ na powięź, czyli tkankę łączną, która nadaje naszym ciałom kształt i odgrywa kluczową rolę w emocjach.


Jak pokochać swoje ciało: Piękna kobieta na łóżku.
Wykorzystuj każdą wolną chwilę na rozkoszowanie się pięknem Twojego ciała.

3. Mów ładnie o swoim ciele.


Piękna kobieta, która kocha swoje ciało.

Kobiety, które uważamy za najpiękniejsze i pewne siebie, są takie, bo nie tracą energii na negatywne myśli o swojej urodzie.


Niech Twoje ciało będzie pod Twoją opieką, a nie pod Twoim sądem.


To niezdrowy zwyczaj, żeby pomniejszać swoje atuty i licytować się, kto jest brzydszy lub bardziej zmęczony i chory 🤯


Gdy ktoś narzeka, że jest gruby lub ma coś nieładnego, nie czuj się zobowiązana, żeby też wyszukać w sobie jakąś wadę. W ogóle nie przyłączaj się do rozmów, w których kobiety krytykują swoją urodę. Mówienie źle o sobie i pomniejszanie swojej wartości nie służy dobrze ani Tobie, ani nikomu z Twojego otoczenia. Bądź świadoma następnym razem, gdy będziesz w takiej sytuacji. Dzięki temu Twoje nastawienie do ciała się zmieni i będziesz się czuła o niebo lepiej, nie słuchając tych niemiłych komentarzy od samej siebie. Osoby, z którymi przebywasz również odczują poprawę samopoczucia.


  • Zawsze mów o swoim ciele w pozytywnych barwach.

  • Codziennie stawaj przed lustrem – nago lub w ubraniu – i pochwal 3 rzeczy, które kochasz w swoim ciele.

  • Zastanów się, skąd wzięłaś ideał, według którego oceniasz, jak powinno wyglądać Twoje ciało?


Jesteś najpiękniejsza, gdy jesteś pełna życia, wolna, autentyczna i pewna siebie. Im bardziej kochasz swoje ciało, tym piękniejsza się stajesz. Również dla innych ludzi.


4. Nie porównuj się do innych kobiet.


Porównywanie się z innymi kobietami to strata sił witalnych.


Przemień zazdrość i porównywanie się w miłość i docenianie własnego piękna.Kiedy widzisz piękną kobietę, powiedz w myślach:

Jaka ona jest piękna. I ja też jestem piękna.

Kiedy czujemy zazdrość o jakiś aspekt urody innej kobiety, często tak naprawdę to nie ta cecha czyni ją atrakcyjną, lecz kobieca energia, którą emanuje.


Dla przykładu, jeśli zazdrościsz kobietom większych piersi, tak naprawdę może chodzić o ich pewność siebie, nieskrępowaną kobiecość i seksapil. Być może kobiety, na które zwracasz uwagę zwyczajnie nie boją się wyrażać swojej kobiecości.


Jeśli poczujesz następnym razem taką zazdrość, zamiast koncentrować się na fizycznych atrybutach, spróbuj spojrzeć głębiej. Może posiadasz cechy, których zazdrościsz, ale jesteś nauczona, by je tłumić i to Ci nie daje spokoju.


Operacje plastyczne

Zamiast marzyć o operacji plastycznej, warto rozbudzić w sobie pasję życia, kobiecą energię i poczucie własnej wartości. Można chodzić na zabiegi upiększające. Ale najpierw pokochaj swoje ciało, a dopiero potem zdecyduj, czy nadal chcesz zmodyfikować ciało. Czy taka ingerencja da Ci więcej siły życiowej?


5. Dbaj o Twoje ciało jak o piękny ogród.


Jak pokochać własne ciało. Ciało kobiety jest jak tajemniczy ogród.
Dbaj o Twoje ciało jak o piękny ogród.

Myśl o swoim ciele jak o cudownym ogrodzie. Czy dbasz o umysł i ciało kobiecymi praktykami, czy obciążasz je przetworzonym jedzeniem, negatywnymi myślami i toksycznymi treściami z internetu?


Odżywianie

Zacznij od odżywiania. Dowiedz się, ile wody dziennie pić, aby zadbać o optymalne nawodnienie. W Biohack like a woman, Aggie Lal daje liczne wskazówki drobnych zmian, które przynoszą wspaniałe efekty. Na przykład, rozpoczęcie posiłku od warzyw pomaga w przygotowaniu organizmu na przyjęcie cięższych pokarmów. Ograniczenie jedzenia do 12 godzin dziennie, bez podjadania przez pozostałe 12, daje ciału więcej czasu i energii do regeneracji. Kiedy czujesz się lżej, życie staje się bardziej pozytywne.


Kobiece nawyki

Po licznych próbach wyrobienia w sobie nawyków mężczyzn sukcesu, wreszcie mnie olśniło. Kobiety mają zupełnie inne potrzeby!


Dla nas, najkorzystniej jest zacząć dzień od self-care. To dbając o siebie i otwierając się na przyjemność, stwarzamy idealne warunki, aby nasz dzień był udany i owocny. Zadbana i uśmiechnięta kobieta osiąga więcej, niezależnie od tego, czy jej powodzenie zależy od współpracy z innymi czy od jej własnej kreatywności.


Podobnie, to właśnie relaksu i czułości potrzebujemy przed pójściem spać. Poczucie bezpieczeństwa pomaga nam się zregenerować nocą i nabrać sił na wyzwania kolejnego dnia.Jesteś piękna.


❤️

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page