top of page

Jak przeprosić żonę za zdradę?

Zaktualizowano: 23 paź 2023

Choć zdrada jest z natury niewybaczalna, nie jestem tu po to, aby Cię umoralniać. Zakładam, że szczerze kochasz żonę i chcesz wszystko naprawić.


Rozbity lizak w kształcie serca, symbolizujący zdradę żony i utratę zaufania.
Poznaj moje kobiece spojrzenie na to, jak przeprosić żonę po zdradzie, aby wybaczyła.
Jest we mnie tak wielki głód bliskości oraz bycia kochaną i widzianą, że z całego serca rozumiem ludzi, którzy zdradzają, bo ten głód jest dla mnie w tym momencie prawie nie do wytrzymania. Uwięzieni w słowach rodziców

Przeprosiny po zdradzie będą przebiegały różnie w zależności od tego, czy pierwszy przyznałeś się do niewierności, czy może zdrada została odkryta przez żonę. Być może na jaw wyszła dawniejsza, już zakończona znajomość, którą mimo upływu czasu należy wyjaśnić.


Zakończone relacje pozamałżeńskie zdecydowanie ułatwią rozmowę z żoną, ponieważ świadczą o dobrych intencjach i zmianie Twojego podejścia. Jeśli zostałeś przyłapany na gorącym uczynku, przeprosiny będą trudniejsze.


Podzielę się z Tobą tym, co według mnie możesz zrobić, aby przeprosić żonę za zdradę, tak żeby Ci wybaczyła. Podpowiem również jak odbudować Waszą relację, aby dalsze wspólne życie było lepsze niż dotychczas, a nie ciągłym rozdrapywaniem ran. Dzięki zaangażowaniu, zarówno Twojego, jak i żony, istnieją szanse, że związek stanie się z czasem głębszy i mocniejszy niż kiedykolwiek.


Na skróty:Jak nie przepraszać po zdradzie


Zacznijmy od tego, czego unikać, czyli od rzeczy, które przyniosą odwrotny efekt niż udane przeprosiny rozzłoszczą zdradzoną kobietę.


 • Nie kłam. Kobieta zwykle wie już o wiele więcej niż mógłbyś przypuszczać. Doskonale rozumiem, że chciałbyś jak najbardziej zbagatelizować i zatuszować wydarzenia. Kłamstwa podczas przeprosin nie stawiają Cię jednak w korzystnym świetle. Nie ujawniaj niepotrzebnych szczegółów, ale nie kłam.


 • Nie wymyślaj wymówek i nie obwiniaj żony. Nie zrzucaj winy za zdradę na żonę, np. mówiąc, że czułeś się przez nią zaniedbany lub odrzucony. Nawet jeśli wcześniejsze zachowanie żony Cię raniło i miało wpływ na szukanie zrozumienia u innej kobiety, to bądź odpowiedzialny za swoje czyny. To nie żona zdradziła Ciebie. O niezadowoleniu w relacji można było rozmawiać zanim sprawy wymknęły się spod kontroli i, dzięki temu, uniknąć popełnienia zdrady. Oczywiście możesz powiedzieć żonie o swoich uczuciach, a wręcz powinieneś. Nie przenoś jednak winy na Twoją partnerkę podczas przeprosin.


 • Nie sprawiaj wrażenia, że odkrycie romansu przez żonę złości Cię bardziej niż to, że ją zawiodłeś. Pretensje do żony o naruszenie Twojej prywatności są nieakceptowalne w sytuacji, gdy jej intuicja odnośnie Twojej niewierności była uzasadniona, bo skrywałeś przed nią sekrety.


 • Daj przestrzeń żonie, aby mogła wyrzucić z siebie negatywne emocje. Pozwól jej wykrzyczeć wszystko, na co tylko ma ochotę. Jej dramatyczna reakcja jest potrzebna, aby przetworzyć to, co się stało. Może się jednak stać tak, że nie zareaguje, a raczej zastygnie. Nie myśl wtedy, że nie ma problemu. Zostań z nią.


 • Nie używaj przykrych słów. Słowa w stylu romans, przygoda czy kochanka i tym podobne wyrażenia sugerują, że jesteś dumny z pozamałżeńskich relacji. Dla zdradzonej kobiety takie słowa zabrzmią wyjątkowo ohydnie i wzbudzą podejrzenie, że ekscytują Cię przeszłe wydarzenia, a więc zdradzisz ją ponownie przy najbliższej okazji. Jak zatem rozmawiać o zdradzie z żoną? Warto zastąpić atrakcyjne wyrazy neutralnymi albo wręcz sugerującymi niesmak. Np. nie romans, tylko zdrada i niewierność.


 • Nie wspominaj o konkretnej kobiecie. Nawet jeśli żona zna osobę, z którą ją zdradzałeś, staraj się rozmawiać na temat zdrady raczej bezosobowo. Koncentruj się na żonie, Waszej miłości, małżeństwie, rodzinie. Daj żonie do zrozumienia, że żadna kobieta poza nią się nie liczy i nie jest częścią Twojego życia. Nie obwiniaj za zdradę kobiety, która Cię skusiła. Weź pełną odpowiedzialność za swoje decyzje i działania.


 • Nie mów: Jestem tylko człowiekiem. To wyznanie nieelegancko pomniejsza Twoją odpowiedzialność za własne czyny, a nawet zdolność panowania nad własnym umysłem. Jeśli kiedykolwiek przyszło Ci do głowy, żeby coś takiego powiedzieć, przeczytaj książkę Ekstremalne Przywództwo oficera marynarki wojennej Navy Seals, Jocko Willinka. Treść książki i jej oryginalny tytuł (Extreme Ownership) uczą ekstremalnej odpowiedzialności za to, co się robi.


 • Nie mów, że popełniłeś błąd. To określenie nie pasuje w kontekście zdrady, bo bagatelizuje całą sytuację. Popełniłeś serie błędów i miałeś mnóstwo okazji wydostać się z tego zanim doszło do zdrady. Pamiętaj, nie pomniejszaj swojej odpowiedzialności. Tylko biorąc pełną odpowiedzialność za brak lojalności Twoje przeprosiny będą sukcesem i Wasze małżeństwo będzie mogło zostać uratowane.


Jak przeprosić ukochaną za zdradę?


Twoim priorytetem w ramach przeprosin żony po zdradzie powinny być następujące kroki:

Dopiero, gdy zrealizowałeś pierwsze trzy kroki, możesz pomyśleć o prezencie na przeprosiny dla żony.


Zrealizowanie tych kroków daje żonie podstawy do wybaczenia Ci oraz buduje fundamenty do odbudowania Waszej relacji.


Bez zastosowania się do tych sugestii, Twoje przeprosiny nie będą ani wartościowe, ani skuteczne. Naturalnie, każda sytuacja jest wyjątkowa. Wykorzystaj te działania, które są adekwatne do Twoich okoliczności i możliwości.


1. Zerwij całkowicie kontakt z kochanką


Pierwszym krokiem w ramach przeprosin po zdradzie jest bezkompromisowe i natychmiastowe zaprzestanie kontaktu z kochanką. Nie odkładaj tego na później.


Utnij kontakt z kobietami, z którymi utrzymywałeś pozamałżeńskie relacje. . Zablokuj ścieżki dostępu do Ciebie dla tych kobiet:

 • numery telefoniczne,

 • profile w mediach społecznościowych,

 • adresy email.

Jeśli masz konta w aplikacjach i portalach randkowych, usuń je. Nie wystarczy się wylogować i nieważne, czy masz drogą, dożywotnią subskrybcję. Usuń również fałszywe profile, czyli profile, na których nie ma Twoich zdjęć ani danych.


Jeśli nie są Ci potrzebne do pracy, a masz nawyk oglądania i zagadywania dziewczyn, rozważ usunięcie mediów społecznościowych.


Wreszcie, jeśli była kochanka ma możliwość spotkania Ciebie twarzą w twarz, daj jej wprost do zrozumienia, że między Wami wszystko skończone, totalnie ją ignorując. Żadnych tłumaczeń i bez cienia nadziei.


Podglądanie czyjejś aktywności w Internecie (stalking) to też forma kontaktu, którą należy wyeliminować.


Bezwzględne zaprzestanie kontaktu z kochanką pokazuje Twojej żonie, że ten rozdział masz już za sobą, a także buduje fundament do odbudowania intymności w relacji z żoną.2. Usuń dane związane ze zdradą


Pozostawienie nieprzyzwoitych danych do wglądu na przyszłość, znacząco redukuje Twoje szanse na szczęśliwe małżeństwo.


Wymazanie śladów po kochankach jest jedną z podstaw przeprosin, jeśli Twoje intencje bycia wiernym mężem są szczere.


Zapisane kontakty czy zdjęcia tworzą wirtualną drogę ucieczki od wyzwań w związku. Lepiej usuń je i w 100% włóż serce w odbudowę relacji z żoną oraz w pielęgnowanie Waszej intymności i namiętności.


Pomyśl o nieintuicyjnych miejscach, w których mogły pozostać jakieś pamiątki. Przeoczone zdjęcia lub dane mogą przypadkiem wypłynąć na jaw po długim czasie od tego, kiedy żona Ci wybaczyła, np. podczas przeglądania karty pamięci, i od nowa rozbudzić przykry temat zdrady. Uniknij tego.


Oto kilka miejsc, które warto przejrzeć.

 • Wykasuj zdjęcia i filmiki kobiet ze smartfonów i innych urządzeń. Pamiętaj o usunięciu danych z chmur, np. Google Photos oraz iCloud. Często nie zdajemy sobie sprawy, że kopie zdjęć automatycznie się w nich zapisują.

 • Usuń rozmowy z mediów społecznościowych i komunikatorów.

 • Usuń wiadomości i maile.

 • Jeśli sprawy zaszły aż tak daleko, że miałeś osobny email, kartę SIM lub telefon – skasuj, wyrzuć, sprzedaj. Uważaj, żeby ktoś nie odzyskał Twoich danych.

 • Pomyśl o innych aplikacjach i oczyść je, np. aplikacje, które przechowują historię Twoich pobytów w hotelach.

 • Wyrzuć lub oddaj biednym prezenty, które dostałeś od kochanki.

 • Rzeczy, które do niej należą, odeślij bez bezpośredniego kontaktu i adresu zwrotnego.


3. Umów się na sesję terapeutyczną


Zdrada w związku jest trudnym doświadczeniem, dlatego warto skorzystać z pomocy terapeuty.


Terapeuta nigdy nie ocenia. Całym sensem pracy terapeuty jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do zrozumienia własnych uczuć i poradzenia sobie z nimi.


Terapia może pomóc w pojednaniu, lepszej komunikacji, wypracowaniu zdrowszych mechanizmów radzenia sobie z wyzwaniami w związku oraz wspólnym odbudowaniu zaufania w relacji. To również okazja do lepszego zrozumienia samego siebie i rozwoju osobistego.


Zaufanego terapeutę, z którym możesz rozmawiać online dla Ciebie lub dla Was oboje, na wspólne sesje znajdziesz na portalu ePsycholodzy.


4. Podaruj żonie wyjątkowy prezent na przeprosiny


Podarowanie prezentu, by przeprosić żonę po zdradzie, nie zagwarantuje, że żona Ci wybaczy ani nie wymaże przykrych obrazów z pamięci. Twoja inicjatywa pomoże natomiast uwierzyć żonie, że żałujesz swoich czynów, bierzesz za nie pełną odpowiedzialność i jesteś gotowy dołożyć wszelkich starań, by naprawić Waszą relację.


Prezent na przeprosiny po zdradzie powinien być ekskluzywny. Niekoniecznie w sensie luksusu, lecz w kontekście bycia wyjątkowym. Efektownym gestem byłoby zamówienie bukietu 100 róż dla żony. Możesz zrobić to od razu w kwiaciarni internetowej. Mniejszy, ale wyszukany bukiet to również eleganckie rozwiązanie.


Celem podarowania prezentu w tak przykrej sytuacji jest przede wszystkim złagodzenie dyskomfortu emocjonalnego ukochanej kobiety. Poza byciem przy niej i rozmowami, utwierdzającymi ją w Twojej miłości, nieoczekiwanym ukojeniem może okazać się coś tak prozaicznego jak romantyczne czekoladki. Czekolada dosłownie uśmierza ból, a uroczy prezent daję nadzieję na to, że właśnie do żony żywisz romantyczne uczucia.


Kwiaty na przeprosiny dla żony:Wymowny prezent na przeprosiny:

Wybierając słowa do personalizacji kryształu, skoncentruj się na wyznaniu miłości i adorowaniu żony, a nie przeprosinach. Przeprosiny możesz zawrzeć na bileciku do prezentu lub wypowiedzieć słownie.Wyjątkowe pomysły na prezent dla żony, którymi pokażesz żonie, że Ci na niej zależy, znajdziesz wśród romantycznych prezentów.


Mam nadzieję, że Twoje starania sprawią, że Twoja relacja z żoną zakwinie na nowo.


Jeśli chciałbyś porozmawiać o tej trudnej sytuacji, napisz do mnie.Dbajcie o siebie,

Roxanne

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page