top of page

Podziękowania ślubne dla rodziców

Zaktualizowano: 10 lis 2022

Przygotowania do ślubu w pełnym rozkwicie. Wymarzona suknia ślubna kupiona. Wiesz już gdzie odbędzie się wesele i jak udekorowana zostanie sala. Jest jednak wciąż tak wiele drobiazgów do udoskonalenia, a trzeba jeszcze wymyślić podziękowania dla rodziców!

Na szczęście, stworzenie ślubnych podziękowań dla mamy i taty może być łatwe i przyjemne. Wystarczy uświadomić sobie, że dziękujemy rodzicom po to, by wyrazić wdzięczność za ich opiekę i wkład w nasze życie.


Rodzice i rodzina pary młodej świętują po ceremonii ślubu, obsypując nowożeńców płatkami kwiatów.
Przygotuj piękne podziękowania ślubne dla rodziców.

Wszystko, co musisz wiedzieć o podziękowaniach ślubnych dla rodzicówPraktyczne porady nt. podziękowań ślubnych dla rodziców


Pomysły na podziękowania ślubne dla rodziców


Kiedy podziękować rodzicom


 • Formy podziękowań dla rodziców podczas wesela:


 • Toast na cześć rodziców.

 • Prezent dla rodziców wręczony oficjalnie na weselu.

 • Filmik ze ślubnymi podziękowaniami dla mamy i taty.

 • Piosenka dla rodziców.

 • Tekst podziękowań dla rodziców jako element menu lub programu wesela.


 • Formy podziękowań dla rodziców po weselu:


 • Odwiedziny rodzinnego domu i osobiste podziękowanie.

 • List z podziękowaniami.

 • Czekoladowa wiadomość dla rodziców.

 • Kryształ z podziękowaniami.


Sekret ciekawych podziękowań ślubnych


Sekretem udanych podziękowań ślubnych jest wyrażenie wdzięczności do rodziców za opiekę nad Wami i wkład w Wasze życie w ujmujący sposób.


Jak wygląda to w praktyce? Otóż niektóre pary młode dziękują za miłość i wpojone wartości, a inne za konkretną pomoc od rodziców, która okazała się mieć szczególne znaczenie w ich życiu.


Jest tak wiele rzeczy, za które możemy być wdzięczni naszym rodzicom, że wszystkich nie bylibyśmy w stanie wymienić.


Aby Wasze podziękowania miały wyjątkowy charakter, przywołaj piękne wspomnienia, na przykład opisz jak tata zaszczepił w Tobie zamiłowanie do narciarstwa lub pochwal mamę za jej niesamowity talent. Wspomnij ulubioną potrawę z dzieciństwa albo ukochane miejsce, gdzie spędzaliście rodzinne wakacje.Toast na cześć rodziców


Jak wygłosić podziękowanie dla rodziców przed gośćmi weselnymi?


Wznieście toast lub zaprezentujcie nagrany wcześniej filmik. Pomyślcie o sytuacjach, które najwięcej dla Was znaczą, wzruszą gości i sprawią, że Wasi rodzice poczują się uhonorowani. Wspomnijcie zabawne anegdotki lub powiedzonka, by oprócz łez wzruszenia, podziękowania budziły radość i chichot zauroczonych gości.


Pamiętajcie, by podziękować teściom za wychowanie wymarzonej żony i ukochanego męża. Niesamowicie docenią ten gest i na zawsze zapamiętają wdzięczne słowa.


Ponadto, podziękujcie rodzicom za obecność na weselu i wkład w uroczystość.


Oto przykłady oryginalnych podziękowań dla rodziców na ślub.1. Kryształowe podziękowania ślubne


Podaruj rodzicom niepowtarzalną pamiątkę ślubną – prezent, dzięki któremu będą mogli latami pielęgnować piękne wspomnienia. Kryształ z Waszym zdjęciem i krótkie, ale urocze słowa wdzięczności będą wspaniałą pamiątką ślubu ukochanych dzieci.


Wybierz ulubioną kryształową statuetkę z bogactwa wzorów ślubnych. Następnie wykorzystaj gotowe podziękowania dla rodziców lub stwórz własną dedykację.


Co napisać w podziękowaniach dla rodziców?


Wykorzystaj pomysły ze słownych podziękowań dla rodziców poniżej.2. Gotowe podziękowania ślubne dla rodzicówSłowa podziękowań wypowiedziane od serca sprawią rodzicom niezmierną radość.


Piękne wyznanie warto napisać w formie ozdobngo listu lub w krysztale, aby stało się niepowtarzalną pamiątką ślubną.


Oto gotowe teksty na podziękowania ślubne. Upiększcie je, wplatając własne słowa, uczucia i doświadczenia z dzieciństwa oraz słodkiego domu rodzinnego.Podziękowania ślubne dla mamy


Mama trzyma pannę młodą za dłonie w geście wsparcia przez ślubem.
Gotowe podziękowania ślubne dla mamy zainspirują Cię do napisania własnych, niezapomnianych pdziękowań.

Przykładowe podziękowania ślubne dla mamy:

 1. Kochana Mamo! Dziękuję za to, że tak cudownie wspierałaś mnie w planowaniu wesela. Jestem Ci bezgranicznie wdzięczna za Twoją kojącą obecność podczas przygotowań oraz uroczystości ślubnych. To wiele dla mnie znaczy. Bez Ciebie nasze wesele nie udałoby się tak pięknie! Kocham Cię!

 2. Moja Cudowna Mamo! Od zawsze jesteś dla mnie ostoją spokoju, źródłem siły i wzorem kobiecości. Dziękuję za Twoje zaangażowanie w organizowanie uroczystości weselnych. Dzięki Tobie nasze wesele było magiczne! Kocham Cię!Podziękowania ślubne dla taty


Tata odprowadzający pannę młodą do ołtarza podczas ceremonii ślubnej.
Gotowe podziękowania ślubne dla taty pomogą Ci napisać wyjątkowe ślubne podziękowania dla Twojego ukochanego ojca.

Przykładowe podziękowania ślubne dla taty:

 1. Kochany Tato, od dzieciństwa aż do dorosłości, zawsze byłeś dla mnie niezastąpionym oparciem. Dziękuję za mądrość, którą mi przekazałeś. Zawsze będziesz zajmował w moim sercu wyjątkowe miejsce. Dziękuję Ci!

 2. Mój Wspaniały Tato! Wychowywałeś mnie otaczając bezmierną miłością i motywując mądrym działaniem. Teraz, gdy rozpoczynam nowy rozdział życia, nadal będę kierował się Twoją mądrością i korzystał z Twoich bezcennych rad. Kocham Cię Tato!

 3. Dziękuję Ukochany Tato, że odprowadziłeś mnie dziś pod ołtarz, bym mogła stworzyć z mężem nową rodzinę. Jesteś moim bohaterem. Kocham Cię!


Podziękowania ślubne dla rodziców


Rodzice wspierają pannę młodą przed ślubem, trzymając jej dłonie.
Gotowe podziękowania ślubne dla rodziców pomogą Ci stworzyć własny tekst na podziękowania dla mamy i taty.

Przykładowe podziękowania ślubne dla rodziców:

 1. Kochana Mamo! Kochany Tato! Byliście z nami od pierwszych chwil życia. Wasze oczy zawsze pełne miłości i troski, Wasze ręce zawsze gotowe, by nas poratować. To dzięki Wam jesteśmy tym, kim jesteśmy. Dziękujemy!

 2. Kochani Rodzice! Dziękujemy za beztroskie dzieciństwo, rodzeństwo, opiekę i troskę, cierpliwość, dobre wychowanie, pyszne domowe obiadki, wakacje, wykształcenie i ułatwiony start w życiu!

 3. Kochani Rodzice! Jedno tylko może równać się z wdzięcznością, którą darzymy Was za Waszą miłość do nas – Wasza miłość!

 4. Kochani Rodzice! Dziękuję, że byliście u mojego boku i kochaliście mnie bezgranicznie odkąd tylko pamiętam. Pójście do ołtarza z mężem było dla mnie niczym spełnienie życiowego marzenia. Cieszę się, że towarzyszycie nam na naszej nowej drodze życia. Kochamy Was!

 5. Kochana Mamusiu! Kochany Tatusiu! To dzięki Wam potrafię rozróżniać dobro od zła, wybierać słuszne cele i właściwą drogę. Wasza wiara we mnie codziennie dodaje mi sił i otuchy, a bezcenne doświadczenie domowego ciepła, o które obydwoje dbaliście, nauczyło mnie mocy prawdziwej miłości. Jest błogim uczuciem wiedzieć, że mogę na Was liczyć w każdej sytuacji. Uczyniliście moje życie wspaniałym, a teraz, gdy mąż jest jego częścią, czuję że obdarzacie go równie wielką miłością. Dziękuję Wam za to!

 6. Wchodząc w Nowe Życie, chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność. Wyjątkowe podziękowania składamy naszym Kochanym Rodzicom, za wszystko, co dla nas zrobili i za nieustanne trwanie u naszego boku. Dziękujemy za wychowanie nas w domach pełnych miłości i pozytywnych emocji. To dzięki Wam staliśmy się kobietą i mężczyzną, rozpoczynającymi dziś szczęśliwie nowy rozdział życia. Pragniemy razem kontynuować tworzenie rodziny na pięknych fundamentach, które dla nas zbudowaliście, i wzrastać w miłości do siebie. Z radością patrzymy w przyszłość pełną blasku i nowych wspomnień, razem z Wami!

 7. Drodzy Rodzice! Dziękuję, że wychowaliście męża na wspaniałego mężczyznę i tak ciepło przyjęliście mnie do swojej rodziny. Z radością patrzę w naszą świetlaną przyszłość!

 8. Kochani Rodzice, w tym pięknym dniu, żona i ja nareszcie rozpoczynamy wspólnie nowe życie. Chcę podziękować Wam za niezrównane wsparcie, którego doświadczamy od Was każdego dnia odkąd rozpoczęliśmy naszą wędrówkę ku założeniu własnego domu. Zawsze będziecie zajmowali niezastąpione miejsce w naszym życiu. Dziękujemy, że wzmacniacie nasz związek Waszą matczyną i ojczyną miłością. Niech nasza miłość rośnie i rozwija się na fundamentach, które dla nas zbudowaliście! Dziękujemy!

 9. Drodzy Rodzice! Dziękuję, że oddaliście mi za żonę Waszą cudowną córkę. Będę o nią dbał i zrobię wszystko, co w mojej mocy, żebyście byli ze mnie dumni. Żona ma serce ze złota i dobrze wiem, że to Wam to zawdzięczam.


3. Podziękowania na słodko

Oto kilka słodkich pomysłów na ślubne podziękowania:4. Film z Podziękowaniami


Wzbogać uroczystości weselne filmem z podziękowaniami dla rodziców. Nagranie filmu to wspaniałe kreatywne przeżycie, zbliżające młode małżeństwo, zabawiające gości weselnych a przede wszystkim będące niesamowitym uhonorowaniem Waszych rodziców i pamiątką ślubną.

5. Piosenka dla rodziców


Niech piosenka Cudownych rodziców mam śpiewana przez Urszulę Sipińską, rozbrzmiewająca od lat na polskich weselach, będzie dla Was inspiracją do stworzenia własnych ślubnych podziękowań dla rodziców.


A może zaśpiewacie do tej melodii własne słowa?


Kto mi tuż przed snem nucił bajki baj, baj I kto przybiegał z bzem kiedy maił się maj Kto wybaczał mi każdą złość, każdy błąd Gdy kryłam wielkie łzy w domu najmniejszy kąt Co wieczór obraz ten kołysze mnie do snu Tato młody jak maj i mama wśród bzów Cudownych rodziców mam, cudownych rodziców mam Odkryli mi każdą z dróg, po której szłam Mam cudownych rodziców bo, przyjaciółmi moimi są W porę rzekli mi: Dalej to idź drogą swą Sama idę więc, ale po drogach mych Będą wciąż za mną biec i mnie strzec myśli ich Jak motyl zastygł czas pod fotografii szkłem Patrzę na nie nie raz i jedno wiem...

Autor tekstu: Wojciech Młynarski


6. Kosze delikatesowe

Zgodnie z polską tradycją weselną, po wygłoszeniu podziękowań podarowuje się rodzicom Panny Młodej i Pana Młodego kosze prezentowe. Tylko od Was zależy, co podarujecie w geście wdzięczności ukochanym opiekunom.


Twoje podziękowania ślubne dla rodziców


Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię do stworzenia wspaniałych podziękowań dla mamy i taty!Powodzenia,

Roxanne

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page