top of page

Jak odmienić swoje życie? Stwórz wizję na przyszłość

Zaktualizowano: 11 maj

Masz wrażenie, że dni przemijają, a Ty stoisz w miejscu, mimo posiadanych talentów i bogatego doświadczenia? Chciałbyś wreszcie poczuć pełnię życia? To może być znak, że czas na stworzenie nowej wizji dla Ciebie i Twojej przyszłości. Odkryj, dlaczego to takie ważne.


Mężczyzna na szczycie góry kontempluje wizję na życie.
A Ty? Masz wizję na przyszłość?

Wizja na przyszłość


Życie bez wizji na przyszłość jest jak życie kuli bilardowej. Można się nieźle poobijać, ale przecież o to chodzi. Nieważne, co się wydarzy, bila i tak zawsze wróci do punktu wyjścia i gra zaczyna się na nowo. Jasna tożsamość. Błoga przewidywalność. No i każda kula ma równie ciężko.


Trudno to jednak nazwać życiem pełnią życia.


Zanim przekonamy się, jak wygląda życie z wizją, zobaczmy, jak wygląda początek dnia osoby, która nie lubi planować na przyszłość.


Życie bez wizji na przyszłość


Otwierasz rano oczy. Zaczynasz postrzegać świat zewnętrzny i natychmiast jesteś kontrolowany przez te same myśli co wczoraj oraz informacje i zdarzenia z zewnątrz.

Człowiek ma około 60 000 myśli dziennie i ponad 90% z nich jest identycznych każdego dnia! 😲


Bez własnej wizji, która wychodziłaby ponad to, co znasz ze swojej przeszłości, każdego dnia spotykasz podobnych ludzi, chodzisz w podobne miejsca, robisz podobne rzeczy.


Nadal może wydarzyć się coś losowego, ale z takim podejściem do życia to właśnie środowisko zewnętrzne kontroluje Twoje myśli i emocje, a więc determinuje Twoją przyszłość.


Masz w sobie moc


Zgodnie z prawem Hebba, komórki mózgowe, które aktywują się razem, tworzą i wzmacniają połączenia między sobą.


Co razem rozbłyskuje, splata się ze sobą.


Masz w sobie potężną moc.


Moc, którą większość ludzi nieświadomie wykorzystuje przeciwko sobie.


Twoje myśli i emocje zmieniają Twój zewnętrzny świat.


Ale jeśli odpowiadają dokładnie temu, co już znasz ze swojego życia, nie tworzysz w mózgu nowych połączeń, które mogłyby coś diametralnie zmienić.


Kluczem do przemiany swojego życia jest myślenie nowych myśli.


Myślenie nowych myśli to zmiana swojego podejścia do życia, czyli stanu umysłu, zanim cokolwiek zmieni się na zewnątrz.– Jestem najlepszy.

Mówiłem sobie tak zanim się o tym dowiedziałem.

Muhammad AliOsoby, które identyfikują się z przeszłą, a nie przyszłą wersją siebie, są uwięzione w strukturach mózgu i emocjach z przeszłości. Ich otoczenie stale przypomina im o tym, kim są, co ich kiedyś spotkało i na ile mogą sobie pozwolić w życiu.


Każdego ranka podłączają się pod program, w którym ich życie jest ograniczone dawnymi relacjami i wydarzeniami. Nawet, jeśli te wydarzenia miały miejsce kilkadziesiąt lat temu!


Tak zaprogramowane osoby są jak kule bilardowe, którym przypisano konkretny numer. Zawsze turlają się tam, gdzie prowadzi je kij bilardowy i losowe obijanie się o inne kule:


Jestem zieloną bilą numer sześć, zranioną ciosem od pomarańczowej bili numer pięć. Ciągle wpadam w jakiś dołek.

Większość ludzi rezygnuje z wolnej woli i poddaje się jakiemuś programowi. Tylko pomyśl. Czyż to nie Matrix?


Tak naprawdę jesteś magiczną kulą numer osiem! Możesz przepowiedzieć sobie lepszą przyszłość!


Jesteś piękną, wartościową osobą, która zasługuje na miłość i dobro, niezależnie od przeszłości. Możesz być sobą. Świat Cię potrzebuje. Nie musisz nawet niczego udowadniać. Po prostu rozkwitaj.


Kiedy rozkwitasz, dajesz moc innym, aby również uwierzyli w siebie i otwarli się na swoje wymarzone życie.Twoja wizja stanie się jasna tylko wtedy, gdy spojrzysz we własne serce. Kto patrzy na zewnątrz, śni. Kto patrzy do wewnątrz, budzi się.


C.G. JungPrzypominaj sobie o przyszłości, której chcesz.


Bądź wytrwały. Wciąż powracaj do wymarzonego obrazu Ciebie i Twojego życia. Każdego dnia buduj połączenia w mózgu, które podbudowują Twoją wiarę w siebie.


Czasem to prosta rzecz, jak napicie się szklanki wody, chwilka relaksu zamiast ciągłego pościgu za produktywnością albo zgłoszenie się do projektu, który Cię interesuje, bez względu na to, czy czujesz się na siłach.


Wierzę w Ciebie!


Dobre myśli prowadzą do dobrych emocji.

Dobre emocje prowadzą do dobrych wyborów.

Dobre wybory prowadzą do dobrych rezultatów.


Kiedy masz wizję siebie, Twój umysł dostrzega w świecie zewnętrznym wszystko to, co może Cię do niej przybliżyć.


Twój potencjał


Proszę, zauważ pewną niesamowitą rzecz.


Zauważ, że Twój potencjał rozszerza się bezgranicznie.


Im więcej doświadczasz, potrafisz i wiesz, tym większe są Twoje możliwości.


Otwierasz przed sobą nowe drzwi, poznajesz nowe wymiary rzeczywistości i przełamujesz kolejne – często pozorne – ograniczenia.


Kiedy dążysz do swojej wizji, nagle to, co było nieosiągalne okazuje się być częścią Twojej prawdziwej natury. A teraz dopiszę jeszcze kilka słów, żeby zobrazować dla Ciebie, że Twój potencjał rozszerza się podobnie jak ta treść 😌


Strumień transformacji


Kiedy zaczynasz się zmieniać, podejmujesz inne decyzje niż wcześniej – i to jest niekomfortowe! Jesteś w domenie tego, co nieznane.


Na szczęście, to najlepsze miejsce do tego, by odmienić swoje życie.


Potraktuj ten dyskomfort jako dobry znak.


Co chcesz zmienić w swoim życiu?

Jakie pozytywne myśli chcesz utrwalać w swoim mózgu?

Jakie zachowania chcesz przejawiać?


Zamknij na chwilę oczy. Wyobraź sobie, jaki chcesz być i jaki dziś będziesz. Wczuj się w ten obraz wszystkimi zmysłami. W ten sposób, zaczynasz instalować w swoim mózgu sieci neuronowe, które wyglądają tak, jakbyś już doświadczył pożądanego efektu.


Twój mózg przeorganizowuje się tak, jakbyś już miał to doświadczenie. Przestaje być zapisem przeszłości, bo przygotowałeś go na przyszłość. Masz konkretne struktury, żeby dokonywać najlepszych wyborów. To zjawisko nosi nazwę primingu i korzystają z niego na co dzień takie legendy, jak choćby Tony Robbins!


Zastanów się, jakbyś się czuł, gdybyś osiągnął to, czego pragniesz.


Wartościowy? Pełen wdzięczności? Spokojny?


Sekretem odmiany życia jest to, aby czuć się spełnionym już teraz.


Naucz się odczuwać pozytywne emocje, których doświadczałbyś kiedy Twoje życie byłoby cudowne, a wkrótce wyobrażanie sobie rzeczy i sytuacji z Twojej wymarzonej przyszłości będzie przychodziło Ci łatwiej.


Twoje ciało poczuje się bezpieczniej. Twoje serce poczuje się lżej. Twoja osobowość się zmieni i stanie się zgodna z Twoją wizją. Będziesz promieniować pozytywną energią i doświadczać synchroniczności, czyli dziwnych, szczęśliwych zbiegów okoliczności.


To nie magia.


Zaczniesz doświadczać wielu przyjemnych zmian w różnych dziedzinach życia, dlatego że wiara w siebie i pozytywne emocje sprzyjają szczęśliwszym relacjom i kreatywności. Przyciągają do Ciebie dobre osoby.


Dodatkowo, pozytywne emocje wspaniale wpływają na witalność i zdrowie. Joe Dispenza opisuje mnóstwo niesamowitych przykładów w swoich książkach.


Transformacja zaczyna się w Twoim świecie wewnętrznym.


Zapoznawaj się z nowymi, dobrymi myślami.

Zapoznawaj się z nowymi, dobrymi emocjami.

Zapoznawaj się z nowymi, dobrymi zachowaniami.


Dzięki temu umożliwisz realizację Twojej wizji przyszłości.

Wszystko, co jest potrzebne, by tego dokonać to stworzenie i pozostanie wiernym Twojej wizji na przyszłość.

Czas na Twoją wizję przyszłości


Skoro, aby zmienić swoje życie, musisz być silniejszy niż Twoje zaprogramowane na przeszłość ciało, silniejszy niż Twoje nawyki i obecne otoczenie, to potrzebujesz wizji na przyszłość.


Wizji, do której będziesz powracał każdego dnia, aż wreszcie Twoje wyobrażenia się urzeczywistnią.


Naturalnie, możesz z czasem doskonalić i modyfikować swoją wizję. Twoje horyzonty stają się coraz szersze, więc także Twoja wyobraźnia potrafi kreować coraz pełniejszy obraz.


Wracaj tu do mnie po więcej sekretów umysłu.


RoxanneOstatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page