Co napisać dziewczynie na przeprosiny?

Co napisać dziewczynie na przeprosiny

Udane przeprosiny to takie, które są subtelne i szczere. Chociaż pisałam wcześniej, że najlepiej przepraszać osobiście, przesłanie wiadomości także może być wspaniałym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się różnym formom pisemnych przeprosin: krótkim wiadomościom, listom i personalizowanym prezentom.

Krótka wiadomość

SMSy i wiadomości na Facebooku to najpopularniejsze sposoby przepraszania. Mężczyźni lubią je, ponieważ unikają dzięki nim bezpośredniej konfrontacji z niezadowoloną kobietą. Jeśli rozgniewała ją drobnostka, czemu nie?

Możesz pójść o krok dalej i zostawić wiadomość z przeprosinami na prawdziwej karteczce w bardzo widocznym miejscu, np. jeśli mieszkacie razem, przyklej ją do lustra albo oklej całe mieszkanie, na wszelki wypadek gdyby miała ją przeoczyć.

Oryginalnym i zabawnym pomysłem będą przeprosiny nagrane na echobota, który posiada czujnik ruchu. Gdy dziewczyna się do niego zbliży, stworek odtworzy Twoją wiadomość!

List na przeprosiny

Wspaniałym sposobem na przeprosiny jest napisanie listu. Wybierając tę szlachetną formę, zrobisz na dziewczynie ogromne wrażenie, ponieważ romantyczne listy w naszych czasach są przesyłane niezwykle rzadko.

Co napisać w liście? Zacznijmy od tego, co lepiej pominąć, aby list nie brzmiał dramatycznie, lecz wiarygodnie i dojrzale.

W zależności od przyczyny pisania tego listu możesz, ale wcale nie musisz, nawiązać do powodu przeprosin. Jeśli przyczyną jest notoryczne spóźnianie się na spotkania, zapominanie o ważnych okazjach lub inne zachowanie, które nie podoba się dziewczynie, ale nie łamie jej serca, możesz pozwolić sobie na humorystyczne podejście do tematu.

Z drugiej strony, flirtowania z innymi kobietami albo zerwania znajomości nie obrócisz w żart. W takich kwestiach powinieneś być bardzo delikatny. Skoncentruj się na tym, by pokazać dziewczynie, że Ci na niej zależy. Pisz tylko o Was, o Waszych miłych wspomnieniach i o tym, że jest dla Ciebie wyjątkowa.

Przykładowy początek listu

Czuję się okropnie przez to, co się stało i chcę, żebyś wiedziała, że mi przykro.
Czuję się podle przez to, że Cię skrzywdziłem i nie wiem czy możesz mi wybaczyć, ale za bardzo Cię kocham, żeby nie spróbować. Wybacz mi, proszę!

Przykładowe zakończenie listu

Przemyślałem wszystko i dotarło do mnie, że podjąłem złą decyzję. Chciałbym wrócić do tamtej chwili i ją zmienić.
Mam nadzieję, że mój żal boli bardziej niż to, jak zraniłem Ciebie.
Gdybym mógł cofnąć się w czasie, nie dopuściłbym do tego, żebyś cierpiała.

Na koniec, zatroszcz się o to, by list dobrze się prezentował. Sprawdź błędy ortograficzne! Dla piękniejszego efektu, przepisz go na elegancką papeterię (do kupienia w sklepie papierniczym, czasami na poczcie).

Personalizowany prezent

Przepraszanie kobiety jest sztuką, polegającą na dobraniu właściwych słów i stosownego podarunku do konkretnego powodu wytrącenia związku z harmonii.

Czekoladowy telegram

Wszystko, co ułożysz z czekoladowych liter będzie brzmiało dla kobiety sensownie, dlatego czekoladowy telegram to idealne rozwiązanie jeśli nadal nie wiesz, co napisać dziewczynie na przeprosiny. Skorzystaj z gotowych telegramów, które zebrałam w Czekoladowych przeprosinach (np. Wybacz mi! :(, Przepraszam Kochanie, Obiecuję poprawę :)) lub napisz coś od siebie: Konfigurator Czekoladowych Telegramów.

Szkatułki czekoladek z grawerem

Wyjątkowe pralinki zamknięte w oryginalnym opakowaniu będą wspaniałym pomysłem na przeproszenie kobiety, jeśli jesteś mężczyzną, który robi coś dobrze albo nie robi tego wcale. Nie koncentrujmy się jednak na eleganckiej szkatułce i wytwornych pralinkach, lecz na opcji wygrawerowania krótkiego tekstu, którą posiada ten wyszukany prezent. Limit 25 znaków sprawia, że przekazujemy dokładnie to, co jest dla nas najważniejsze. Jakie słowa wygrawerowałbyś dla swojej dziewczyny, mając do dyspozycji jedynie 25 znaków?

Kwiaty z bilecikiem

Kwiaty towarzyszyły przepraszaniu kobiet przez wieki i nadal doskonale sprawdzają się w tej roli. Twoim naturalnym, i trafnym, wyborem będą zapewne róże, najsilniej kojarzone z miłością. Poznaj znaczenie kolorów i liczby róż, aby wybrać najlepszy bukiet - symbolem przeprosin i prośby o wybaczenie jest 15 czerwonych róż.

Istotną rolę odgrywa to, co napiszesz na bileciku dołączonym do kwiatów. Pamiętaj, że nie muszą to być wyszukane cytaty ani głębokie przemyślenia. Czasami warto postawić na proste, ale szczere słowa.

Choć te kwiaty są niemal tak piękne, jak Ty, wiem, że nie naprawią tego, czego przeze mnie doświadczyłaś. Wybacz mi, proszę!
Czuję się podle przez to, że Cię skrzywdziłem i nie wiem czy możesz mi wybaczyć, ale za bardzo Cię kocham, żeby nie spróbować.

Pewnie chciałbyś zostać poinformowany gdy dziewczyna odbierze od kuriera bukiet, prawda? Taką możliwość, powiadomienie SMS, oferuje kwiaciarnia wysyłkowa Twoje Kwiaty.

Powodzenia!

Odświeżone: 15-11-2018
Napisane: 25-03-2012

JAK NAPISAĆ PRZEPROSINY?

Na bileciku:

Kwiaty na przeprosiny Różowa kompozycja
69zł

Dostawa już w 2h + potwierdzenie SMS

Pojedyncza różyczka Pojedyncza różyczka
29.90zł

Dostawa już w 2h + potwierdzenie SMS

W czekoladowym telegramie:

Zadzwoń do mnie :) Czekoladowy Telegram
ZADZWOŃ DO MNIE

29.50zł


Obiecuję poprawę Czekoladowy telegram
OBIECUJĘ POPRAWĘ

32.50zł


Grawer na szkatułce pełnej czekoladek:

Czekoladki z grawerowaniem Pralinki z grawerowaniem (+15zł)
40zł


Czekoladki z grawerowaniem Czekoladki z grawerowaniem (+15zł)
149zł