top of page

Jak przeprosić dziewczynę – 6 prostych kroków?

Zaktualizowano: 22 maj

Podpowiem Ci, jak przeprosić dziewczynę, żeby wybaczyła. Takie przeprosiny sprawią, że zakocha się w Tobie jeszcze bardziej. To tylko 6 prostych kroków.

Jak przeprosić dziewczynę. Lekko pokruszony lizak w kształcie serca.
Jeśli zrobiłeś coś nie tak, pokaż dziewczynie, że jest Ci przykro, że ją zraniłeś lub zawiodłeś.

Zobacz, jak przeprosić dziewczynę osobiście lub na odległość, czego unikać podczas przeprosin oraz czy zawsze warto przepraszać.


W tym poście dowiesz się:

Możesz również zaadaptować do przeprosin pomysły na niespodziankę dla dziewczyny. Kobieta przestanie się złościć i zachwyci się Tobą!

 

Co powiedzieć dziewczynie na przeprosiny?


Sorry seems to be the hardest word, śpiewał Elton John. Gdy zależy Ci na kobiecie, którą w jakiś sposób zawiodłeś, to nie wypowiedzenie magicznego słowa Przepraszam jest trudne, lecz myśl, że Twoje Przepraszam, Kochanie może nie wystarczyć, by odzyskać zaufanie dziewczyny. Na szczęście, Twoja szczerość i zaangażowanie zostaną docenione.


Przepraszanie w cztery oczy jest bardziej osobiste i skuteczne niż przeprosiny przez wiadomość tekstową lub telefon.


Jeśli nie możesz się zobaczyć z dziewczyną w dniu, w którym zdecydowałeś się, by ją przeprosić:

 1. Przeproś dziewczynę krótko podczas rozmowy telefonicznej albo chociaż w wiadomości głosowej, np. Chciałem Cię przeprosić za to, co się wydarzyło ostatnio. Wiem, że mogłem postąpić lepiej.

 2. Umów się z nią na spotkanie w komfotowym miejscu na dogodny dla Was oboje termin, zaznaczając, że chciałbyś przeprosić ją pełniej, kiedy się spotkacie: Zależy mi na tym, żeby przeprosić Cię osobiście, bo jesteś dla mnie bardzo ważna, ale niestety dzisiaj nie jest to możliwe. Kiedy i gdzie chciałabyś się ze mną spotkać, tak żebyś czuła się komfortowo, rozmawiając na ten temat?

 3. Podziękuj dziewczynie za jej zrozumienie i powiedz komplement, że jest wspaniałą kobietą: Dziękuję za Twoją wyrozumiałość, Kochanie. Jesteś prawdziwym skarbem i wspaniałą kobietą.

Jeśli wstydzisz się zadzwonić lub nagrać wiadomość albo dziewczyna nie odbiera telefonu od Ciebie, nie odkładaj przeprosin, tylko napisz:


Chciałem Cię przeprosić za to, co się ostatnio wydarzyło. Wiem, że mogłem postąpić lepiej. Jesteś dla mnie niezwykle ważna i zależy mi na tym, żeby przeprosić Cię osobiście. Chciałbym umówić się na spotkanie w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie, żeby przeprosić Cię pełniej i wyjaśnić wszystko. Dziękuję za Twoją wyrozumiałość. Jesteś prawdziwym skarbem i wspaniałą kobietą.


Wspaniale, że troszczysz się o Twoją dziewczynę. A teraz, jeśli masz ochotę, odpręż się i odwiedź Decathlon lub RTV Euro AGD.


Jak przeprosić dziewczynę krok po kroku?


Zanim podejdziesz do dziewczyny, zastanów się nad tym, co dokładnie poszło nie tak. Zrozum, dlaczego to było błędem, i przemyśl, co możesz zrobić, aby uniknąć go w przyszłości. Weź głęboki oddech.


 1. Przyznaj, że popełniłeś błąd. To ważne, aby być szczerym i wziąć na siebie odpowiedzialność, ale też aby nie brać na siebie niesłusznie winy dla świętego spokoju.

 2. Powiedz przepraszam w szczery i pełen skruchy sposób.

 3. Wytłumacz, dlaczego stało się to, co się stało, o ile istnieje sensowna przyczyna.

 4. Wyraź emocje, np. [To, co miało miejsce] naprawdę mnie zasmuciło i chcę naprawić tę sytuację. Pokaż dziewczynie, że naprawdę przeżywasz to, co się wydarzyło, i że jest Ci z tego bardzo przykro.

 5. Czule ją utul, jeśli się przed tym nie broni.

 6. Zapytaj: Co mógłbym dla Ciebie zrobić, żebyś poczuła się lepiej? i zrób to. Jeśli dziewczyna nie jest pewna, co może poprawić sytuację albo mówi, że niczego nie chce, możesz zorganizować niespodziankę lub wyjątkową randkę, aby pokazać, że naprawdę zależy Ci na jej szczęściu.


Po przeproszeniu dziewczyny, szlachetnym gestem będzie podarowanie jej prezentu. Zrób romantyczny prezent dla dziewczyny, aby pokazać, że jest dla Ciebie ważna.


Postaraj się, by sytuacja, która była powodem przeprosin nie zdarzyła się ponownie.


Udana relacja to taka, w którą obie osoby wkładają 100% serca. Szczere przeprosiny pokazują, że dziewczyna jest dla Ciebie ważna.


Natomiast nawet najwspanialszy prezent na przeprosiny, podobnie jak słowa bez pokrycia, ma znikomą wartość, jeśli nie idzie za nim konsekwentność.


 

Jak przeprosić dziewczynę na odległość


Jeśli mieszkasz w innym mieście, a także jeśli dziewczyna nie odpowiada na Twoje telefony albo otwarcie mówi, że nie chce spotkania, potrzebujesz oryginalnego sposobu na przeprosiny.
Przeprosiny można wyrazić mimo dzielącego Was dystansu, np. poprzez rozmowę telefoniczną, rozmowę video albo zamawiając prezent wprost do domu dziewczyny.Prowadząc ze sobą otwartą rozmowę wyrażacie wzajemny szacunek do siebie i możecie nie tylko naprawić, ale nawet ulepszyć Waszą relację.

Jeśli dziewczyna unika z Tobą kontaktu, bo sprawa jest naprawdę poważna, zamów prezent na przeprosiny, np. kwiaty albo czekoladki. Dołącz do kwiatów bilecik ze szczerym wyznaniem lub wykorzystaj możliwość wygrawerowania dedykacji na drewnianych skrzyneczkach czekoladek.Gustowne są:

 • przeprosiny napisane na bileciku dołączonym do kwiatów,

 • przeprosiny wygrawerowane na szkatułce z czekoladkami,

 • lub przeprosiny w formie czekoladowego telegramu (zamów od razu lub poznaj moje pomysły na konkretne teksty na przeprosiny dziewczyny).

-11% na wszystkie kwiaty i prezenty z kodem:

🏷️ TDPL11 – Kod ważny do 31.12.2024.

Kiedy bukiet dotrze do dziewczyny?

Nawet dzisiaj! Terminy realizacji. Powiadomienie SMS.


 

Jak nie przepraszać dziewczyny


 • Nie mów Przykro mi, że jesteś zła. To zrzucanie winy na reakcję emocjonalna dziewczyny na Twoje zachowanie. Brzmi to jak Przykro mi, że jesteś wiedźmą.

 • Nie mów Przepraszam, że jest ci smutno. Podobnie, jest to ukryte wyrażenie niezadowolenia z jej uczuć. Jeśli nie czujesz się winny, po prostu nie przepraszaj.

 • Nie mów Przepraszam, ale... Np. Przepraszam, ale byłem zajęty. To nie przeprosiny, lecz wymówka, a więc próba usprawiedliwienia siebie.

 • Nie mów Jestem tylko człowiekiem. Jest to niemęskie i denerwujące.

 • Nie mów Obiecuję, że to się więcej nie powtórzy. Zamiast tego, miej konkretny plan.

Nie popełniaj najczęstszego błędu przy przepraszaniu dziewczyny, jakim jest pójście na łatwiznę.

 • Zrezygnuj z wysłania smsów lub wiadomości przez komunikatory. Nie robi większej różnicy, czy wymyślisz tekst na przeprosiny samodzielnie, czy znajdziesz szablon w sieci. Lepiej zadzwoń do niej lub spotkaj się osobiście.

 • Wierszyki na przeprosiny to nieskuteczny sposób na odzyskanie dziewczyny. Dziewczyna pewnie doceni Twoje starania jeśli napiszesz dla niej wiersz na urodziny, ale nie w ramach przeprosin za spóźnienie, a tym bardziej za poważne nadszarpnięcie jej zaufania.

 • Komentarze z przeprosinami i wiadomości z wymówkami w mediach społecznościowych to okropny pomysł i niepotrzebne rozdmuchanie sprawy. Jeśli koniecznie chcesz przeprosić dziewczynę z użyciem technologii, nakręć wyjątkowy filmik i opublikuj go na TikToku, Instagramie lub na YouTube.


 

W jakich sytuacjach nie przepraszać dziewczyny


Jeśli naprawdę coś przeskrobałeś lub czegoś nie dopilnowałeś, weź na siebie pełną odpowiedzialność.


Natomiast, jeśli masz wrażenie, że dziewczyna robi wielką aferę o nic albo nie rozumiesz o co jej tak właściwie chodzi, porozmawiaj z nią, by wyjaśnić sytuację.


Nigdy nie przepraszaj, jeśli nie czujesz się winny.


Możliwe, że dziewczyna ma po prostu gorszy dzień i potrzebuje pocieszenia.


Może nie masz pełnego obrazu tego, jak to coś co zrobiłeś (lub coś, czego nie zrobiłeś) wpłynęło na jej nastrój.


Może nawet jesteś manipulowany.


To wszystko lepiej razem wyjaśnić i zrozumieć niż przepraszać dziewczynę w ciemno, dla świętego spokoju.


Nigdy nie przepraszaj za Twoje uczucia ani za to, że jesteś sobą, a nie kimś, kim Twoja partnerka życzy sobie, żebyś był.

Jeśli dziewczyna nie chce z Tobą rozmawiać, mimo że sprawa, o którą się spieracie jest błaha, potraktuj to raczej jako wymówkę do zerwania lub manipulację z jej strony.


Skorzystaj również z moich wskazówek co napisać na przeprosiny lub zaadaptuj na potrzeby przeprosin pomysły na niespodziankę dla dziewczyny.


Nadal nie wiesz, jak przeprosić dziewczynę? Napisz do mnie.Powodzenia,

Roxanne

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page