top of page

Wartości w życiu – Odkryj Twoje

Każdy ceni w życiu pewne wartości, często nieświadomie. Od Twoich wartości zależy jakie decyzje podejmujesz w życiu. Osobiste wartości sprawiają, że gdyby ktoś był Tobą, wolałby wybrać zupełnie inną ścieżkę niż Ty.


Od osobistych wartości zależy, jak podejmujesz decyzje w życiu.
Lepsze zrozumienie wartości, które liczą się dla Ciebie pomoże Ci podejmować dobrze decyzje, mimo presji zewnętrznych oczekiwań.

Uświadom sobie, co sprawia Ci największą radość, a będziesz mógł pokierować życiem tak, by budzić się z entuzjazmem każdego dnia i cieszyć się w pełni z życia.


Poznanie własnych wartości uwolni Cię od presji oczekiwań innych, którzy dają Ci rady, na podstawie własnych potrzeb i wartości.


Zadanie: Doświadczenia szczytowe


Przypomnij sobie pięć najwspanialszych zdarzeń w Twoim życiu. To doświadczenia szczytowe (peak experiences), w których czułeś się spełniony i w pełni sobą. Momenty, dla których warto żyć.


Zamknij oczy i wyobraź sobie, jak się czułeś, kiedy je przeżywałeś. Wypisz kilka wrażeń i co było w nich tak niesamowitego.


Doświadczenia szczytowe i uczucia, które Ci towarzyszyły


  1. ...

  2. ...

  3. ...

  4. ...

  5. ....


Na podstawie Twoich doświadczeń szczytowych, wybierz 5-7 uczuć i wartości, które sprawiają, że czujesz się spełniony.


Wybór osobistych wartości ułatwi Ci podejmowanie decyzji. Kieruj się nimi zarówno w łatwych, jak i trudnych sytuacjach, a Twoje życie rozkwitnie. Będziesz się czuć bardziej sobą.


Wartości to świetna podstawa dla wizji Twojego idealnego życia.


Wartości w Życiu


Oto przykładowe wartości. Które z nich sprawiają, że Twoje serce szybciej bije i rozpromieniasz się z radości? Dopisz własne, jeśli nie ma ich na liście.


Wartości

  • Autonomia

  • Autorytet

  • Bezpieczeństwo

  • Bliskość

You can vote for more than one answer.


Czy to ćwiczenie pomogło Ci dowiedzieć się o sobie czegoś nowego?


Wyślij ten tekst do ukochanej osoby, żeby przekonać się, czy macie podobne wartości :)

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page